Szkolenia wiosenne 2021

Jestem samoukiem. Wiedzę zdobyłam metodą prób i błędów. Szkolenia prowadzę od sześciu lat i dzięki temu doświadczeniu wiem, jak podejść do kursantki, żeby i jej się udało

Moje pierniczki to nie jest zasługa talentu, tylko wypracowanie różnych metod i ćwiczenie ręki. A to znaczy, że i Ty możesz zacząć. Wystarczą tylko dobre chęci i czas. Jeśli chcesz „przeskoczyć” trudności związane z gęstościami lukru, wypadkami przy pracy, jak niezastyganie lukru, plamy czy przebarwienia i jeśli szukasz podpowiedzi, jak poprowadzić lukier, by cię „słuchał”, to to szkolenie jest dla Ciebie. Po nim zostaje już sama przyjemność lukrowania i ćwiczenia na coraz trudniejszych wzorach.W związku z tym, że nie organizuję już szkoleń wyjazdowych, zapraszam na spotkania indywidualne. Szczegóły poniżej: UWAGA – Mała promocja: Szkolenia indywidulane, umówione w styczniu i lutym są po 900 zł. W następnych miesiącach (bardziej pracowitych) cena wyniesie 1000 zł.

SZKOLENIA odbywają się u mnie, w Robakowie, koło Poznania (łatwy dojazd pociągiem lub autobusem – stacja Gądki).Datę ustalamy wspólnie – może to być dzień powszedni lub sobota. Ewentualnie niedziela.

Trwa to cały dzień, od 9.00 do ok 19.00 – 20.00 (zależnie od tego, jak kursantka pracuje) ale nikogo jeszcze nie wyrzuciłam z domu, bo „czas minął”.

Przerobimy wszystkie gęstości lukru, które są potrzebne do tworzenia wzorów tych na zdjęciu, jak i każdych innych. Moim głównym celem jest przekazanie takiej ilości wiedzy, byś nie musiała iść już na żadne inne szkolenie z lukru, byś sama mogła dać radę z każdym wzorem. A nawet jeśli nie dasz rady, to wciąż możesz otrzymać pomoc online od mnie lub innych kursantek, zgromadzonych w grupie „Popierniczeni”, na facebooku.

Mam dwa programy szkoleniowe, do wyboru: „Wielkanoc” i „Leśne zwierzątka” Na każdym zdobędziesz tyle samo wiedzy, ale ten drugi polecam szczególnie osobom bez żadnego doświadczenia (więcej powtórzeń i wzory, które „wybaczają”).

Opis „Wielkanoc”

Postać – Pomalujemy tło, przeniesiemy wzór na piernik, wykonamy lukry o odpowiednich gęstościach. Wzór wymaga precyzji, ale nawet niepewna ręka wykona go dobrze, gdy poprowadzi ją skupiona właścicielka. Delikatnie wycieniujemy barwnikami.

Kurka – wykonamy odpowiednie lukry, brązowe kropeczki zrobimy aerografem i szablonem. Zrobimy kilka różyczek, metodą wet on wet.

Napis – popracujemy z projektorem ale pokażę też, jak zrobić napis i bez tego urządzenia. Podmalujemy tło (oczywiście wcześniej je wylejemy), by wyglądało, jak postarzane. Zrobimy kwiatuszki i listki 3D z lukru.

Pisanka – zrobimy pikowany wzór (niby prosty, ale podpowiem, na co zwrócić uwagę, by wszystko wyszło, jak trzeba) i ozdobimy kwiatkami.Zrobimy też złoty lukier, którego użyjemy do wykończenia pierniczków. Wzór możemy lekko zmodyfikować, np dodać więcej koronek, lub zrobić jeszcze jeden piernik, np koronkową pisankę. Ale wtedy szkolenie może się przedłużyć.

Opis „Leśne zwierzątka”.

Postacie będą dwie, ale metody będą różne, więc nauczysz się różnych rzeczy, przy ich tworzeniu. Przeniesiemy wzór na piernik, zrobimy lukry o odpowiedniej gęstości.

Napis – wylejemy tło, podmalujemy „w deseczkę”, wykonamy napis przy pomocy projektora (ale pokażę też, jak zrobić to bez niego). Wykonamy kwiatki i listki 3 d z lukru.

Balonik – pokażę, jak zrobić plecionkę i jakiego lukru użyć. Zrobimy różyczki metodą wet on wet. Zrobimy złoty lukier.

Plastry drewna – pokazę, jak zrobić je dwiema metodami.

Pejzaż – wykonamy go przy pomocy aerografu i szablonu od #Kokino (Mała uwaga dotycząca aerografu – włączyłam go do szkolenia tylko po to, by pokazać urządzenie osobom, które nigdy się z nim nie zetknęły. Żeby wiedziały, jak to działa. Sama nie mam kompetencji, by uczyć jego obsługi ale skoro mam go w domu, to pokażę kursantkom, że to całkiem ciekawe urządzenie. I, jak zwykle, zachęcam do uczestnictwa w szkoleniu z aerografu u mistrzyni – SweetArt Airbrush).

Terminy szkolenia ustalamy indywidualnie. Tak samo program. Jeśli chcesz coś w nim zmienić, wystarczy napisać. Ale ustalając plan szkolenia zawsze staram się, by było na nim jak najwięcej technik i jak najwięcej pracy. Do osób, które nigdy nie lukrowały, mają „dwie lewe ręce”, mam dobrą wiadomośc: ponad połowa moich kursantek tak mówi, a potem wysyłają zdjecia swoich prac i szczęka mi opada. Więc nie ma się czego bać.

Szkolenie jest intensywne, pracujemy z jedną tylko przerwą 30 min, na obiad. Legendarne już jest pytanie „Mogę na chwilę, na siku?”. Więc przygotujcie się na ciężką pracę, bombradowanie informacjami i dużo satysfakcji pod koniec.

Cena szkolenia:

Indywidualne – 1000 zł.

Dwie lub trzy osoby – 800 zł od osoby.

Sama nie tworzę grup, ponieważ często się zdarza, że ktoś rezygnuje w ostatniej chwili i grupa się sypie. Dlatego te „grupowe” szkolenia prowadzę dla osób, które same się zbiorą. Wystawiam faktury bez vat. Nie trzeba brać z sobą niczego, oprócz dobrych chęci i ewentualnie okularów do czytania, jeśli macie słaby wzrok.

Dam Wam pić i jeść i kilka prezentów na dobry start, w lukrowym świecie (fartuszek, barwniki, pędzelki, paletkę do farbek, woreczki, notes, długopis).

KONTAKT: nr telefonu 504678861

EMAIL ajatopiernicze@o2.pl

Poniżej prace tegorocznych kursantek, które miały do czynienia z lukrem bardzo mało lub wcale: